MENÜ

Yeni sunroof teknolojisi “Solarroof”!

38 defa okunduYorumlanmadı, , kategorisinde, tarihinde yayınlandı
Yeni sunroof teknolojisi “Solarroof”!

Audi, modellerinin panoramik cam tavanlarında gelecekte ince filmler şeklinde güneş pilleri olacak. Bu filmlerin yapımı, güneş enerjisi konusunda ileri gelen firmalarından biri olan Hanergy’nin yan kuruluşu Alta Devices tarafından üstlenildi. Planlara göre 2017 yılı sonunda ilk prototip tamamlanacak.

Bu Teknoloji tam olarak ne işe yarayacak?

Projenin faaliyete geçmesiyle, araca entegre edilen ve güneş ışınlarını elektrik enerjisine dönüştüren sistem, aracın klima sistemi veya koltuk ısıtıcıları için gerekli olan enerjiyi karşılayabilmesi planlanıyor.

Elektrikli model ürün gamını önümüzdeki yıllarda daha da genişletmeye hedefleyen marka, gelecekte yeni modellerinin çatı yüzeylerinin tamamını bu sistemle kaplamayı planlıyor. Sürdürülebilir bir mobilite sağlamak için bir kilometre taşı olarak görülen bu projenin gelecek aşamalarında, elde edilen enerjinin doğrudan aküyü şarj etmek amacıyla kullanılması da planlanıyor.

17-08/31/audi-solar-roof.jpg

Audi modellerinde kullanılacak “Yeşil Elektrik”, oldukça etkin, ince ve esnek yenilikçi güneş pilleri ile üretilecek. Düşük Güneş ışığı ve yüksek sıcaklık koşullarında da çok iyi performans sergileyen güneş pilleri Kaliforniya’da Alta Devices tarafından üretiliyor.

::Arabanızda böyle bir teknoloji ister miydiniz?

SDN – ShiftDelete.Net

Yorum Yaz
UA-58726604-1