MENÜ

Vestel IFA 2017’yi kasıp, kavurdu!

27 defa okunduYorumlanmadı, , kategorisinde, tarihinde yayınlandı
Vestel IFA 2017’yi kasıp, kavurdu!

IFA 2017 tüm hızıyla devam ediyor ve en yeni haberleri sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Bildiğiniz gibi dünya çapında bir Teknoloji fuarı olan IFA’da belli başlı Türk markaları da en yeni teknolojilerini tanıtıyorlar. Bu firmalardan biri olan Vestel’in konuğu olduk ve gerçekten müthiş yeniliklerle kaşılaştık.

Tüm IFA 2017 haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Vestel ve Amazon’dan dev işbirliği!

İlk kez 30 yıl önce IFA’ya katılan Vestel, o zaman 90 milyon dolar cirosu ile 100 metrekarelik bir alanda ziyaretçileri karşılıyordu. Şimdiyse IFA 2017’de şirketin kendisine ayrılan alan 4 bin metrekarelik devasa bir yere dönüşmüş durumda. 

17-08/31/veste-ifa-2017-sdn.jpeg

Elbette bu devasa fuar alanında sadece Vestel de bulunmuyor. Önde gelen teknoloji firmaları Sharp ve Toshiba‘nın Avrupa üretim, satış ve lisans haklarını elinde bulunduran Vestel, bu iki firmanın ürünlerini de kendi alanında sergiliyor.

Vestel’in IFA 2017’ye özel olarak gerçekleştirdiği toplantıda birçok önemli duyuru da yapıldı. Bunlardan ilki Amazon ile yapılan büyük işbirliği oldu.

Şu anda 155 ülkeye ihracat yapan ve gelirlerini 2.7 milyar dolara çıkartan Vestel, küreselleşmek anlamında önemli hamlelerinden bir yenisi Amazon ile giriştiği ortaklıkla yapmış oldu. 

Akıllı çamaşır makineleri Amazon Dash‘e bağlanacak. Bu sayede biten deterjan ve diğer ihtiyaç malzemeleri otomatik olarak sipariş edilebiliyor.

Aynı zamanda Amazon ile akıllı televizyonlar kapsamında da anlaşma yapıldı. Bundan böyle Alexa‘yı Vestel kumandası ile kullanabileceksiniz. 

17-08/31/veste-ifa-2017-sdn-2.jpeg

Diğer taraftan ise Vitra ile işbirilğine gidildi. Bu bağlamda Vestel tarafında bir akıllı ayna görebileceğiz. Trafik, hava ve ajanda gibi kişisel asistan hizmetleri de bu işbirliği ile verilmiş olacak. 

Vestel de bu trendleri hem yakından takip ediyor hem de yön verecek kadar yenilikçi ilerliyor.  Firma tarafından üretilen akıllı buzdolabı, sesli komut ile açılabiliyor. Geçen sene, dünyanın en sessiz çamaşır ve bulaşık makinelerini sunan Vestel, bu sene de 8 mm kalınılığındaki Speculo TV olarak isimlendirilen LED TV’leri duyurdu. 

İşin daha güzel kısmıysa bundan sonrasını kapsıyor. 2 yıl sonra Vestel tarafından üretilen her teknoloji internet ile bağlantı halinde olacak.

Son olaraksa, özellikle Amazon tarafı için biraz beklememiz gerebilir. Vestel’in duyurduğu işbirlikleri şimdilik İngiltere ve Almanya için geçerli olacak. Türkiye içinse 2018 yılını beklememiz gerecek. Çünkü öncelikle Amazon’un da ülkemizde hizmet vermesi gerekiyor.

IFA 2017’den en son haberleri ve gelişmeleri Teknosa desteği ile SDN’de bulabilirsiniz.

:: Vestel’in duyurduğu teknolojiler hakkında fikirlerinizi alalım.

SDN – ShiftDelete.Net

Yorum Yaz
UA-58726604-1