MENÜ

Samsung, Panasonic ile anlaşma imzaladı!

35 defa okunduYorumlanmadı, , kategorisinde, tarihinde yayınlandı
Samsung, Panasonic ile anlaşma imzaladı!

Piyasada standart haline geleceği düşünülen ve Sony ile TCL firmaları tarafından büyük destek gören Dolby Vision adlı HDR Teknolojisine karşı kendi teknolojisini geliştiren Samsung, HDR10+ adını verdiği bu teknoloji için büyük atılımlar yapmaya başladı.

Note 8 ile ekran görüntüsü nasıl alınır?

HDR10+ nedir?

İlk olarak Amazon ile yayıncılık ortaklığı anlaşması imzalayan Samsung’dan bugün yapılan açıklamayla 20th Century Fox ve Panasonic ile de anlaşmalar imzalandığı belirtildi.

Panasonic ile yapılan anlaşma direkt olarak HDR10+ teknolojisini geliştirmek ve çapını genişletmek amacı taşıyor. Yapılan açıklamaya göre Panasonic, Samsung ve 20th Century Fox birlikte çalışarak diğer firmaları Dolby Vision yerine HDR10+ teknolojisini kullanmaları için kendi saflarına çekmeye çalışacak.

17-08/28/hdr10-sdn-shiftdelete.jpg

Aslına bakarsanız Dolby Vision ve HDR10+ arasında büyük bir fark olmadığını belirtmemiz gerekiyor. İki teknoloji de en nihayetinde benzer sonuçlar veriyor ama aralarındaki fark kullanım alanlarında ortaya çıkıyor.

Ayrıca bu teknolojilerin kullanıldığı cihazları alırken de dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta var. Eğer HDR10+ teknolojisinden faydalanmak istiyorsanız, televizyon ve Blu-ray oynatıcı gibi cihazlarda Ultra HD Premium logosunun olduğundan emin olmanız gerekiyor.

:: Sizce HDR10+ gibi teknolojiler olmazsa olmaz mı?

SDN – ShiftDelete.Net

Yorum Yaz
UA-58726604-1