MENÜ

Parmak İzi Okuyucusu Yanda Olan Modeller

303 defa okunduYorumlanmadı, , kategorisinde, tarihinde yayınlandı
Parmak İzi Okuyucusu Yanda Olan Modeller

Akıllı telefonlarda ilk olarak Motorola ve iPhone 5s ile karşımıza çıkan parmak izi okuyucuları, önce telefonların ön panelinde, sonrasında ise arka kapak kısmında kullanıldı. Tasarımda yenilik anlayışından vazgeçmeyen akıllı telefon üreticileri şimdi ise parmak izi okuyucuyu, telefonların yan kısmında kullanmaya başladılar.

Parmak izi okuyucular yer değiştiriyor

Parmak izi okuyucuları yan kısımda olan telefon sayısı şimdilik bir elin parmağını geçmiyor olsa da, kullanıcılardan gelen talep doğrultusunda bu sayı artabilir. Zira bu konuda ufak bir araştırma yapan yabancı teknoloji mecraları, kullanıcıların yüzde 53’lük bölümünün parmak izi okuyucusunun yan tarafta olmasına karşı olmadığını görmüş.

Yüzde 36’lık kısım yan tarafa konumlandırılacak parmak izi okuyucusunun rahat kullanımı engelleyeceğini düşünürken, yaklaşık olarak yüzde 13’lük kısım ise parmak izi okuyucusu kullanmaya tamamen karşı bir tutum sergilemiş.

Dilerseniz parmak izi okuyucusunu telefonun yan kısmına koyarak diğer modellerden farklı bir tasarım çizgisi yakalayan bu sınırlı sayıdaki modellere yakından göz atalım.

Huawei Honor 7i

Geçtiğimiz hafta sona eren IFA 2015’te kullanıcıların beğenisine bulunan Huawei Honor 7i teknik özellikleri bakımından orta segmentin üst seviyesine hitap eden bir telefon olarak karşımıza çıkıyor.

15-09/07/huawei-honor-7i.jpg

Gücünü Qualcomm imzalı Snapdragon 616’dan alan Huawei Honor 7i, 3GB RAM ve 32GB dahili depolama alanına sahip. 3100 mAh gücündeki bir bataryadan beslenen Huawei Honor 7i’de 1080p çözünürlüğünde 5.2 inçlik bir ekran bulunuyor. 13 megapiksellik ana kameraya sahip olan telefonun en önemli özelliklerinden birisi de yan tarafında ince bir parmak izi okuyucu bulundurması.

Genel itibari ile tasarladığı telefonlarda parmak izi okuyucusunu ön panele ya da arka kapağa yerleştiren Huawei, Honor 7i ile bu alanda da bir ilke imza atmış oldu.

Haberin Devamini Oku >>

Yorum Yaz
UA-58726604-1