MENÜ

Note 8 yüz tanıma sistemini kandırdılar!

36 defa okunduYorumlanmadı, , kategorisinde, tarihinde yayınlandı
Note 8 yüz tanıma sistemini kandırdılar!

Samsung’un Galaxy S8  serisi ve Note 8’de kullandığı güvenlik mekanizmalarından biri olan yüz tanıma sistemi, kişinin yüzünün 2D haritasına dayandığı için kolayca kaldırılabiliyor. Geliştirici Mel Tajon, Note 8 yüz tanıma testinde sistemi basit bir fotoğrafla kandırdı.

Note 8 yüz tanıma sistemini kandırdılar!

Samsung, Mart ayında tanıttığı Galaxy S8 ile yüz tanıma ve iris tarayıcı gibi kullanıcı güvenliği konusunda önemli hizmetler sunmuştu. Fakat S8’in yüz tanıma sisteminin fotoğraflarla kandırılabileceği ortaya çıkmıştı.

17-09/06/note-8-yuz-tanima-kandirildi.jpg

Samsung bundan ders almamış ve sistemde harhangi bir geliştirme yapmamış olsa gerek. Çünkü geliştirici Mel Tajon, sistemi başka bir Note 8’de yer alan fotoğrafla geçmeyi başardığını gösteren videoyu paylaştı. 

 Tajon, bir tweetinde iPhone’da yer alan Facebook profil fotoğrafı ya da Instagram’dak selfie fotoğrafı ile Note 8’in yüz tanıma sistemini aşabildiğini belirtti. Böylece yüz tanıma sistemine fazla güvenilmemesi gerektiği açıkça ortaya çıkmış oldu. Kişisel bilgilerimizin yer aldığı akıllı telefonlarımızda parmak izi okuyucuyu tercih etmenin daha güvenli olduğu da anlaşılmış oldu.

:: Sizce yüz tanıma sistemi telefonun ekran kilidi güvenliği için kullanılmalı mı?

SDN – ShiftDelete.Net

Yorum Yaz
UA-58726604-1