MENÜ

Note 8 ile ekran görüntüsü nasıl alınır?

54 defa okunduYorumlanmadı, , kategorisinde, tarihinde yayınlandı
Note 8 ile ekran görüntüsü nasıl alınır?

Samsung, Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtımını gerçekleştirdiği Galaxy Note 8 modelini, önümüzdeki ay kullanıcılar ile buluşturmaya başlayacak.

Galaxy Note 8’de fiziksel bir ana ekran tuşunun yer almaması, cihazın kullanımı açısından bazı farklılıklara neden olarak, soruları beraberinde getirdi. Bunlardan birisi de, cihazda nasıl ekran görüntüsü alındığı.

Gelin, şimdi Galaxy Note 8 ekran görüntüsü nasıl alınır? sorusuna cevap verebilmek için hazırladığımız rehbere yakından göz atmadan önce, cihaz ile ekran görüntüsü almak için üç farklı seçeneğin bulunduğunu belirtelim.

Galaxy Note 8 ile ekran görüntüsü nasıl alınır?

Bunlardan ilki, cihaz ile birlikte gelen S Pen kalemi yuvasından çıKarmak ve açılan seçenekler arasından ‘ Akıllı Seçim bölümünü işaretleyerek ekran görüntüsü almak istenilen alanı seçmek.

17-08/26/note-8-s-pen.jpg

Bir diğer seçenek ise ekran görüntüsü almak için akıllı telefonlarda kullanılan standart kombinasyonlardan birisi olan, güç ve ses kısma düğmesine aynı anda yaklaşık iki saniye basılı tutmak.

17-08/26/galaxy-note-8-ekran-goruntusu.jpg

Kullanıcıların Galaxy Note 8’de ekran görüntüsü alabileceği bir diğer yöntem ise, Samsung’un akıllı telefonlarında uzun süredir yer verdiği ‘ Avuç için hareketi ‘ özelliğini kullanmak.

17-08/26/galaxy-palm-swipe.jpg

Ayarlar menüsünde yer alan Gelişmiş Seçenekler bölümüne ulaşarak, bu özelliği aktif ettikten sonra kullanıcıların ekran görüntüsü alabilmek için tek yapması gereken, elini ekran üzerinde hafifçe kaydırmak.

:: Sizce Galaxy Note 8’de ekran görüntüsü almak için en kolay yöntem hangisi?

SDN – ShiftDelete.Net

Yorum Yaz
UA-58726604-1