MENÜ

Nissan’ın En Sosyal Arabası

223 defa okunduYorumlanmadı, , kategorisinde, tarihinde yayınlandı
Nissan’ın En Sosyal Arabası

Teknolojinin hızla geliştiği bu çağda otomobillerin de aynı ivmeye ayak uydurması ortaya ilginç çalışmaların çıkmasına zemin sağlıyor. Son olarak Nissan’ın Tokyo Motor Show’da tanıttığı Teatro for Dayz adlı konsept çalışması biraz marjinal bir proje olmuş diyebiliriz. Günümüz sosyal medya çılgınlığını otomobillere taşıyan bu konsept, Nissan’ın gerçekleştirmek istediği ciddi bir çalışma.

15-10/07/nissan-teatro-28-1-620x465.jpg

Araç içi selfie artık daha güvenli

Teatro for Dayz, konsept çalışmanın ötesinde. Çünkü Tokyo Motor Show’da tanıtılan bu otomobil Nissan’ın gerçekten üzerinde uğraştığı ve teknoloji olarak geliştirdiği bir araç. Özellikle 2000’li yıllardan sonra doğan neslin sosyal medyada her anını paylaşma çılgınlığını yollara taşımayı hedefleyen Teatro for Dayz, mobil veri aktarımını kullanarak internete bağlanacak. Aracın kabininde hemen her açıdan selfie çekebileceğiniz birçok kamera konumlandırılacak ve böylelikle araç içinde elinize telefon alıp sürüş anında tehlike yaşamayacaksınız. Tek bir tuş ile fotoğraf çekebilecek ve bunu tekrar tek bir tuş ile sosyal medya hesaplarınızda yayınlayabileceksiniz.

15-10/07/nissan-teatro-30-1-620x465.jpg

:: Apple’ın Arabaları 2019’da Geliyor!

:: Porsche Mission E Concept Tanıtıldı

Nissan Teatro for Dayz’in ne zaman piyasaya çıkacağı ile ilgili bir bilgi vermedi fakat ciddi bir şekilde bu çalışmayı pazara sunmak için çalışmalarına devam ediyor. Aynı zamanda bu otomobil sadece iç kabin fotoğrafları çekmiyor, dışarıda bulunacak bir dizi objektif ile manzara fotoğraflamanıza da izin veriyor. Bunun yanı sıra gideceğiniz noktaya ne kadar mesafe var, ne kadar hızlısınız gibi bilgileri de sosyal medya hesaplarınıza aktarabileceksiniz. İç-dış video çekimi ve canlı yayın özellikleri de Teatro for Dayz’de bulunuyor.

15-10/07/nissan-teatro-5-1.jpg

Otomobilin iç dizaynında kanvas kaplamalar mevcut ve bu bölümler istenildiği zaman kolaylıkla sökülebilecek. Bu da Teatro for Dayz’in keyfe göre dizayn edilebilir bir araç olduğunu bizlere gösteriyor. Dışarıdan bakıldığında çok estetik durmasa da paylaşım çılgınlarının ve “arabamın içini ben dizayn ederim”cilerin gerçekten hoşlanacağı bir çalışma ortaya çıkmış. 

:: Nissan’ın Teatro for Dayz modeli hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

    Haberin Devamini Oku >>

    Yorum Yaz
    UA-58726604-1