MENÜ

NES, 30 Yaşında!

217 defa okunduYorumlanmadı, , kategorisinde, tarihinde yayınlandı
NES, 30 Yaşında!

Nintendo’nun en önemli konsollarından biri olarak gösterilen Nintendo Entertainment System, geçtiğimiz gün 30. yılını geride bıraktı. 18 Kasım 1985 yılında satışa sunulan NES kısa süre içerisinde büyük bir başarı elde etmişti.

NES’in yakaladığı bu başarı diğer elektronik devlerinin de dikkatini çekmiş ve piyasa bir anda NES taklitleriyle dolup taşmıştı.

Günümüzde bile hala çeşitli elektronik mağazalarda göreceğimiz ve halk arasında “atari” olarak tabir ettiğimiz cihazların hepsi, aslında Nintendo’nun 1985 yılında satışa sunduğu NES’in basit bir kopyasıdır.

Nintendo’nun üretimini uzun süre önce sonlandırdığı NES, üzerinden geçen 30 yıllık süreye rağmen hala popülaritesini korumakta. Fiyatları biraz pahalı olsa da dileyen oyun severler e-ticaret sitesi üzerinden kendilerine temiz bir NES bulabilirler.

Peki 30 yıllık bir maziye sahip olan NES için yayınlanan en iyi 10 oyun hangisiydi? İşte NES için çıkmış olan en iyi 10 oyun.

10. Gradius

Nintendo Entertainment System satışa sunulduktan yaklaşık olarak 1 sene sonra satışa sunulan Gradius basit bir uzay oyunuydu. Konami tarafından geliştirilen bu yapım, kısa sürede ilgi odağı haline gelmiş ve NES’te en çok oynanan oyunlar arasına girmişti.

15-10/19/gradius.png

Haberin Devamini Oku >>

Yorum Yaz
UA-58726604-1