MENÜ

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus yenilikleri!

48 defa okunduYorumlanmadı, , kategorisinde, tarihinde yayınlandı
iPhone 8 ve iPhone 8 Plus yenilikleri!

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus geçtiğimiz gün düzenlenen Apple etkinliğinde duyuruldu. Apple bu kez ara modelleri atlarken, yenilenmiş özellikleriyle direkt olarak iPhone 8’i karşımıza çıkarttı. Peki, bu modeller hangi yeni özellikler ile geliyor? İşte bu makalemizde bu soruya cevap arıyoruz.

iPhone 8 yenilikleri

Düzenlenen etkinlikten sonra insanların kafasında belli soru işaretleri de oluştu. Tasarım tarafında büyük yenilikler sunması beklenen iPhone 8, bunu ne kadar başarabildi? iPhone 7 veya iPhone 7 Plus‘tan vazgeçip, iPhone 8’lere yönelmek ne kadar mantıklı

Bunlar önemli sorular ve cevapları bulmak için aradaki farklar üzerinden yeni özelliklere derinlemesine bakmak gerekiyor. Sizler için hazırladığımız ön inceleme videoları ile bu konuya değindik. İsterseniz onları da hemen aşağıdaki bağlantıdan izeleyebilirsiniz.

Tasarım yenilikleri

İlk bakışta iPhone 7 ve iPhone 8 modelleri birbirinden çok farklı görünmüyor. Apple, iPhone 6 dönemindeki tasarım anlayışını çok fazla değiştirmedi. Bunun bir yansıması olarak da cihazların biribirinden aşırı farklı olduğunu söyleyemeyiz.

17-09/13/iphone-8-ve-iphone-8-plus-yenilikleri-2.jpg

Peki, detaya inersek? iPhone 4’ten beri ilk kez iPhone 8 ile beraber arka yüzey tamamen camla kaplanmış durumda. Tasarım açısından şık bir özellik olsa da işin özünde çok daha fazlasını içerisinde barındırıyor. Kablosuz şarj özelliğini destekleyen cam sayesinde uzun süredir beklenen bu özellik iPhone’lara geliyor.

Üstelik Apple bu cam dizaynı tanıtırken bugüne kadar üretilmiş ve bir akıllı telefonda kullanılmış en dayanıklı cam olarak tanıttı.

Tasarım tarafındaki diğer bir yenilik ise 7 katmanlı renklendirme oldu. Dayanıklılık tarafında iPhone 8 için bir artı daha.

Yorum Yaz
UA-58726604-1