MENÜ

iPhone 6s’e 2 GB RAM Etkisi!

244 defa okunduYorumlanmadı, , kategorisinde, tarihinde yayınlandı
iPhone 6s’e 2 GB RAM Etkisi!

Apple, iPhone 6s ile nihayet 1 GB RAM ısrarından vazgeçmiş ve RAM kapasitesini 2 GB’a yükseltmişti. iOS 9 ile gelen yenilikleri 2 GB RAM ile başarıyla yerine getirebilen iPhone 6s, yıllarıdır süren Safari tarayıcısının sorunlarını da ortadan kaldırıyor.

Bildiğiniz gibi 1 GB RAM’e sahip olan iPhone modellerinde Safari tarayıcısında sayfa yenileme sorunu yaşanıyor. Farklı sekmelerde açık olan internet sayfaları, Safari uygulamasından çıkıp yeniden açtığınızda yenileniyor. 1 GB RAM’in dezavantajı olan bu sorun iPhone 6s ile tarih oluyor.

IDB ekibi iPhone 6s ile iPhone 6’in Safari tarayıcısını karşılaştırdı. Her iki iPhone’da da 10’dan fazla sekme açılıp tarayıcıdan çıkıldı. Uygulamaya geri dönüldüğünde ise 1 GB RAM’e sahip iPhone 6 tüm sayfaları yeniden yükleyerek zaman kaybı yaşattı. iPhone 6s ise 2 GB RAM’i sayesinde sayfaları bırakılan yerden direkt olarak görüntüledi.

2 GB RAM’in iPhone 6s’e etkisinin sadece Safari ile sınırlı olmayacağı aşikar. Arka planda uygulama ve oyunlar açıkken kontrol merkezinde yaşanan kasma ve uygulama geçişlerinde yaşanan fraps düşüklüğü 2 GB RAM sayesinde yaşanmayacak.

:: iPhone 6s’in 2 GB RAM’e sahip olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

    Haberin Devamini Oku >>

    Yorum Yaz
    UA-58726604-1