MENÜ

iOS 11’de para göndermek için kimlik gerekecek!

53 defa okunduYorumlanmadı, , kategorisinde, tarihinde yayınlandı
iOS 11’de para göndermek için kimlik gerekecek!
Apple, WWDC17’de iOS 11 ile iPhone ve iPad kullanıcılarının mesajlar uygulamasından doğrudan arkadaşlarına ve aile üyelerine nakit para göndermesini sağlayacağını açıklamıştı. Apple Pay sistemini kullanacak olan bu özellik için gönderen kişiden fotoğraflı kimlik doğrulaması istenecek.

Fotoğraflı kimlik doğrulaması gerekebilir!

Apple Pay Cash denilen özellik, Apple’ın mevcut Apple Pay sistemini kullanıyor ve kullanıcıların kredi veya bankamatik kartından nakit para gönderebilmelerini sağlıyor. Farklı mobil ödeme seçenekleri olmasına rağmen Apple’ın kendi uygulamasının kullanımı daha kolay olabilir.
17-08/27/727201781555.jpg
Apple, uygulama üzeinden para gönderimini daha güvenli hale getirmek istiyor. iOS 11 beta 7‘de bulunan kod dizeleri Apple Pay Cash’i kullanmaya niyetli olan kullanıcıların fotoğraflı kimlikleriyle kimlik doğrulaması yapmaları gerekebileceğini öneriyor.  
17-08/27/ios-11-apple-pay-cash.jpg
Kimlik kartı gerekliliği yaş sınırı ile bağlantılı olabilir. Kesin yaş sınırı bilinmiyor. Ancak Apple muhtemelen çocukların ebeveynlerinin banka hesaplarını kötüye kullanmalarından ve dolandırıcılığın içine çekilebileceklerinden endişe ediyor. 
Apple Pay Cash özelliğinin aktif olarak kullanılmaya başlayacağı iOS 11’in Eylül ayı içerisinde yayınlanması bekleniyor. 

SDN – ShiftDelete.Net

Yorum Yaz
UA-58726604-1