MENÜ

İnternet Kullanımı Yavaşlıyor!

219 defa okunduYorumlanmadı, , kategorisinde, tarihinde yayınlandı
İnternet Kullanımı Yavaşlıyor!

Teknolojinin gelişmesi ile internet kullanımının yaygınlaşması da hız kazandı. Fakat Birleşmiş Milletler tarafından yapılan araştırma, internet kullanımının hala beklenilen düzeye ulaşamadığını ortaya çıkardı.

İnternetin yaygınlaşma hızının son dönemde bir hayli düştüğüne dikkat çeken BM yetkilileri, Facebook’un büyüme hızının bile internetin yaygınlaşma hızından daha fazla olduğunu belirttiler.

Dünyanın yüzde 57’si interneti kullanıyor

BM tarafından yayınlanan rakamlara göre şu anda dünya nüfusunun yaklaşık olarak yüzde 57’si interneti aktif kullanıyor. İnternet kullanımını düşüren nedenlerin başında ise yoksulluk sınırının altındaki ülkeler geliyor. Bu ülkelerde internet erişimi büyük bir lüks olarak görülüyor. Dolayısıyla yoksulluk sınırının altında olan ülkelerde nüfusun yaklaşık olarak yüzde 92’si internet kullanamıyor.

:: En çok siber saldırı alan ülkeyi öğrenmek için tıklayın!

BM’nin verdiği rakamlara göre dünyada 3.2 milyar kişi daha önce hiç internet kullanmadı. 10 kişiden 6 kişinin interneti kullanma fırsatına hiç erişemediği belirtilen araştırmada, gelişmiş ülkelerdeki kullanımının ise neredeyse yüzde 100 seviyelerinde olduğu belirtilmiş.

:: Sizce internet artık, elektrik, su gibi hayatın vazgeçilmezlerinden biri olabildi mi? 

    Haberin Devamini Oku >>

    Yorum Yaz
    UA-58726604-1