MENÜ

Gaming in Turkey ve Gamex Stratejik İşbirliği Yapacak

450 defa okunduYorumlanmadı, , kategorisinde, tarihinde yayınlandı
Gaming in Turkey ve Gamex Stratejik İşbirliği Yapacak

Yıllardır Türkiye’de “Oyun Fuarı” dendiğinde akla gelen, yüzbinlerce oyun severi bir araya getiren ve Türkiye’nin en büyük oyun & fuar organizasyonlarından GameX International Digital Games Expo & Conference’ını düzenleyen RÖNESANS Fuarcılık ile oyun sektörüne yıllarını vermiş ve sadece oyun sektörüne özel en kapsamlı reklam ve tanıtım hizmeti sunan Gaming in Turkey “Gaming Consultation & Marketing Agency” (Oyun Ajansı) Mayıs 2016 itibarı ile stratejik işbirliği kararı alarak sektörün gelişmesi adına büyük bir çatı altında bir araya geldiler.

Gün geçtikçe büyüyen ve gelişen Türkiye Oyun Sektöründe, artık daha çok güzel haberler duyar olduk. PC’den Mobile, Online oyunlardan Offline oyunlara, sadece bu sektöre hizmet veren Derneklerden, milyonlarca oyuncuya, elektronik sporlardan turnuvalara, yerli oyunlardan, dev markaların partnerliklerine kadar inanılmaz büyük bir ekosisteme sahip oyun dünyasından bir güzel haber daha geldi. GameX ve Gaming in Turkey stratejik işbirliği için düğmeye bastılar.

1981’den bu yana COMPEX Computer and Consumer Electronics Expo adı altında bilgisayar ve teknoloji sektörüne yönelik organizasyonlar ve fuarlar düzenleyen Rönesans Fuarcılık 2005’te GameX International Digital Games Expo & Conference’larına başladı. Oyun pazarının en önemli ve en kapsamlı organizasyonu olan GameX, oyun endüstrisinin uluslararası lider şirketlerinin katılımıyla Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinin en geniş kapsamlı dijital oyun etkinliklerinden biri haline geldi.

Gaming-In-Turkey-Logo-min

Gaming in Turkey “Gaming Consultation & Marketing Agency” ise 2015’te kuruldu. Türkiye’nin oyun sektöründeki en deneyimli ve en başarılı kadrolarından birine sahip olan Gaming in Turkey özellikle yurtdışından Türkiye pazarına girmek isteyen oyun firmaları ve oyun sektörüne yatırım yapmak isteyen büyük markalar için A’dan Z’ye full pazarlama ve danışmanlık hizmeti veren bir oyun ajansı. Çok kısa zamanda 5’ten fazla global markaya hizmet vermeye başlayan, özellikle Çin ve Kore menşeli firmaların odak noktası haline gelen Gaming in Turkey’in en büyük amaçlarından biri de Türkiye’yi, Türk oyuncusunu, Türkiye oyun pazarını yurt dışında tanıtmak ve buradaki pazarı büyütmek.

Şimdi ise bu iki büyük firma işbirliği kararı alarak, yurt içinde ve özellikle yurt dışındaki faaliyetlerini beraber yürütecekler.

Rönesans Fuarcılık kurucusu H. İsmet Göksel konu hakkında “Yıllardır başarı ile sürdürdüğümüz ve yüzbinlerce genci bir araya getirdiğimiz GameX organizasyonlarını bu stratejik anlaşma ile bir üst seviyeye çıkarmak en büyük amacımız. Her iki tarafında kendi uzmanlık alanlarını birleştirerek ortaya çıkaracağımız sonuçların Türkiye’de oyun sektörünün büyümesine katkı sağlaması da en büyük arzumuz ” açıklamalarında bulundu.
Gaming in Turkey kurucularından Ozan Aydemir ise “Gaming in Turkey olarak kısa zamanda oldukça geniş kitlelere seslenmeyi başardık. Özellikle yurt dışından ülkemize yatırım yapmak isteyen yapımcı ya da yayıncı oyun firmalarının buluşma noktası haline geldik. Sadece pazarlama ve danışmanlık alanlarında verdiğimiz hizmetlerle değil, Türkiye pazarı ile ilgili sunduğumuz bilgilerle de pazarın büyüklüğünü buraya gelmek isteyen markalara anlatmaya çalışıyoruz. Bu stratejik partnerlik ile amacımız buraya yatırım yapmak isteyen her oyun markasına full hizmet vermek ve yatırımların sayısını ve boyutunu arttırmak olacak. ” açıklamaları ile işin boyutunu bir kez daha dile getirdi.
Yorum Yaz
UA-58726604-1