MENÜ

Cortana, MacKullanıcılarının Hizmetinde!

202 defa okunduYorumlanmadı, , kategorisinde, tarihinde yayınlandı
Cortana, MacKullanıcılarının Hizmetinde!

Windows Phone ve Windows 10 işletim sistemlerinin sesli kişisel asistanı Cortana, rakip platformda ortaya çıktı. Siri‘nin yokluğunda OS X üzerinde Mac kullanıcılarına da servis sağlayan Cortana‘nın bu platform üzerinde kullanılabilmesini sağlayan ise bir sanallaştırma yazılımı.

Cortana Mac’de kullanılıyor

Mac kullanıcılarının yakından tanıdığı Parallels Desktop 11 yazılımı Mac üzerinde Windows işletim sistemi ile OS X‘in aynı anda kullanılabilmesine olanak sağlıyor. Hem Windows hem OS X uygulamalarının eş zamanlı çalışmasını sağlayan yazılımın son güncellemesi ise Cortana‘nın OS X işletim sistemi aktifken de kullanılmasının önünü açtı.

15-07/27/mac-cortana-promo-1437981459.jpg

OS X’te “Hey Cortana” komutu

Windows 10 betalarının OS X ile birlikte kullanılması aslında yeni değil. Parallels Desktop 11 bir süredir iki işletim sisteminin bir arada kullanılmasına olanak sağlasa da son güncelleme, Mac kullanıcıları OS X kullanırken de “Hey Cortanana” komutunu verebilmesini sağlıyor. Böylece kullanıcılar, OS X üzerinde sesli bir asistana çağrıda bulunarak işlem yaptırabiliyor ancak bu işlem doğal olarak Windows işletim sistemini kapsıyor. 

:: Masaüstü sistemlerde sesli kişisel asistanlar sizce gelişmeli mi?

    Haberin Devamini Oku >>

    Yorum Yaz
    UA-58726604-1