MENÜ

AsteriodOS ile çalışan Connect Watch Geliyor!

68 defa okunduYorumlanmadı, , kategorisinde, tarihinde yayınlandı
AsteriodOS ile çalışan Connect Watch Geliyor!

Günümüzde hızla gelişmekte olan akıllı saatler, Tizen, WatchOS ve Android Wear işletim sistemlerini kullanıyor. Her birisi birbirinden iddialı olan giyilebilir cihazlar için geliştirilen bu işletim sistemlerinin arasına yeni bir oyuncu daha dahil oluyor.

Linux tabanlı AsteroidOS!

Fransız Florent Revest tarafından geliştirilen Linux tabanlı AsteroidOS, akıllı saatlere sade ve akıcı bir kullanıcı deneyi sunmayı hedefliyor.

Geçtiğimiz yıl ilk defa karşımıza çıkan AsteroidOS’un en büyük avantajı ise Android Wear kullanan cihazlara da kurulabiliyor olması. LG G Watch ve Urbane ile Asus ZenWatch 2 gibi Android Wear platformunu kullanan cihazlara kurulabilirken AsteriodOS çok yakında ilk kendi ürünlerine de kavuşacaklar.

17-08/27/connect-watch.png 

Connect Watch ismiyle piyasaya çıkması beklenilen AsteroidOS platformunun ilk akıllı saati, 1.39 inçlik 400×400 piksel çözünürlüğünde AMOLED ekrana sahip olacak. 4 çekirdekli 1,39 GHz saat hızında çalışan MediaTek işlemciden gücünü alacak olan saat, 4 GB hafıza ve 512 MB RAM ile 8 GB hafıza ve 1 GB RAM seçenekleri sunacak.

Ayrıca saatte 720p video kaydı yapabilen 2 Megapiksellik birde kamera yer alacak. Bluetooth, GPS ve 3G gibi bağlantı seçeneklerinin de yer verildiği akıllı saatin bataryasının ise 4 güne kadar kullanım sunabileceği belirtiliyor.

17-08/27/asteroidos-1503821571.jpg

Akıllı saatin piyasa çıkması içinse önce bir miktar fon toplaması gerekiyor. Platformun henüz bir finans kaynağı ve yatırımcısı bulunmadığı için ilerleyen günlerde bağış toplayarak seri üretime geçeceği günleri bekleyecek.

:: AsteriodOS ve Connect Watch hakkındaki düşünceleriniz neler?

SDN – ShiftDelete.Net

Yorum Yaz
UA-58726604-1