MENÜ

Apple ve BMW İşbirliğine Gidebilir!

189 defa okunduYorumlanmadı, , kategorisinde, tarihinde yayınlandı
Apple ve BMW İşbirliğine Gidebilir!

Apple Car ile ilgili en son gelen haberler ışığında, bir süre sonra yeniden Apple tarafından bir elektrikli araba geleceği haberleri gündeme gelmişti. Zannedilen o ki Apple, Apple Car ile ilgili çalışmalarına ciddi anlamda hız katmış durumda. Zira Almanya’dan gelen son haberler ışığında, Apple CEO görevini üstlenen Tim Cook’un, ünlü Alman otomobil üreticisi BMW yöneticileri ile sıkı bir müzakere içinde olduğuna dair raporlar yayınlandı.

:: Apple Car için yeni çalışanlar aranıyor!

Apple ve BMW Ortaklığı

Gelen son iddialar doğrultusunda Apple, Apple Car ile ilgili yoğun olarak çalışan yüzlerce personeli görevlendirmiş durumda. Tim Cook’da yoğun devam eden Project Titan(Titan Projesi) ile sürüldüğü dile getirilen Apple Car projesi ile ilgili kolları sıvamış ve BMW yöneticileri ile görüşmelerini sıklaştırmış durumda.

15-07/26/news_inside-apple-ve-bmw-ortakligi-apple-car-bmw-i3.jpg

Almanya’dan Manager Magazine kapsamında yayınlana bir raporda Tim Cook, BMW yöneticileri ile Apple Car ve BMW i3 modeli ile ilgili görüşmelerini devam ettiriyor. BMW ve Apple arasında böyle bir anlaşmaya veya işbirliğine gidilme ihtimali ise kuvvetle muhtemel… Zira Apple’ın elektrikli bir araba konsepti üzerinde çalıştığı ve BMW’nin de i3 elektrikli arabasıyla başarılı işler çıkarıyor olması, Apple-BMW işbirliği güçlendirebilecek nitelikte.

Apple ve BMW, Tesla’yı karşısına alabilir!

Öte yandan Apple’ın, özellikle elektrikli araba konsepti konu olduğunda ilk akla gelen isimlerden olan Tesla ile ilgi çalışmalar yapıp yapmadığı konusu ise şu an merak konusu. BMW i3 ve Tesla Model S ikilisinin dünya genelinde en çok adı geçen ve olumlu kullanıcı geri dönüşleri yakalayabilen elektrikli arabalar olduğu düşünüldüğünde, Apple’ın her ikisine birden rakip olarak piyasada yer alacağı ihtimali iyi analiz ediliyora benziyor.

15-07/26/news_inside-2-apple-ve-bmw-ortakligi-apple-car-bmw-i3.jpg

BMW i3 ve Tesla Model S İkilisi

Her ne kadar BMW i3, Tesla Model S kadar hızlı ve verimli olmasada, BMW i3 modelinin en çok dikkat çeken yanı Tesla Model S’e kıyasla 7 kişilik seyahat imkanı tanıyor olmasıydı. Öyle görünüyorki Apple Car ile ilgili yeni bilgiler ve sızıntılar artarak gelmeye devam edecek. Zira Apple Car yani Titan Projesinin resmiyet kazanacağı yıl olarak 2020 işaret ediliyor.

:: Tesla Model S güncelleniyor! Artık Tesla Model S daha hızlı!

Her ne kadar özellikle mobil alan için bu zaman zarfı uzun bir süre gibi gözüksede, söz konusu elektrikli otomobiller olduğunda aslında çokta yakın olarak yorumlanabilir.

Apple’ın önümüzdeki zamanlarda Apple Car ile ilgili farklı markalar veya bireylerle işbirliğine gidip gitmeyeceğini, sizlerle birlikte takip ediyor olacağız.

:: Apple Car hakkında beklentileriniz neler? Sizce Apple, BMW ortaklığı ile daha başarılı elektrikli araçkar üretebilir mi?

    Haberin Devamini Oku >>

    Yorum Yaz
    UA-58726604-1