MENÜ

Android O ile özelleştirilebilir tema müjdesi!

59 defa okunduYorumlanmadı, , kategorisinde, tarihinde yayınlandı
Android O ile özelleştirilebilir tema müjdesi!

Android işletim sisteminin bu kadar popüler olmasının birçok sebebi var ama bunlardan en önemlilerinden biri de tabii ki son derece özelleştirilebilir olması. Simge paketlerinden kişisel tasarımlara kadar neredeyse her cihaz birbirinden tamamen farklı görüntüye sahip şekilde geliyor.

Android O, Nougat’ın sorununu çözemiyor!

Overlay Management Service nedir?

Fakat uzun süredir kullanıcıların eksikliğini çektiği bir detay var. Bu da cihazınıza root işlemi yapmadan kişisel temanızı yükleyebilmek. Çünkü Android’in kendi görüntüsünü ya da satın aldığı akıllı telefonun markası tarafından hazırlanan Android temasını beğenmeyenler için başka bir opsiyon bulunmuyor.

17-08/25/android-o-temalar-sdn-shiftdelete.jpg

En azından bugün gelen haberlere kadar böyle bir ihtimal yoktu ama görünüşe göre Android 8.0 Oreo ile birlikte root işlemine gerek kalmadan istediğiniz temayı kullanabileceksiniz.

XDA kullanıcılarının ortaya çıkardığı kanıtlara göre Google, Android Oreo’nun içerisinde oldukça güçlü bir tema sistemi yerleştirmiş durumda. Hatta XDA’dan bazı geliştiriciler şu anda Android O‘da yer alan OMS adındaki servisi kullanmanın bir yolunu bulmuş bile.

Yine de şimdilik Google tarafından yapılacak resmi açıklamayı beklemek gerekiyor. Zira kendileri izin vermediği sürece bu servisin kullanılma şansı yok fakat cihazını root işleminden geçirmeyi sevmeyenler için harika bir haber olduğu kesin.

Şimdilik birilerinin Android O üzerinde çalışacak bir tema yönetici uygulama hazırlaması ve bunu Google Play Store’da indirilebilir hale getirmesi ihtimalini de göz ardı etmememiz gerek. Yine de üçüncü parti uygulamalar yerine Google’ın resmi desteği vermesi çok daha iyi olacaktır.

:: Android O hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

Yorum Yaz
UA-58726604-1