MENÜ

AMD %5 Küçülüyor!

209 defa okunduYorumlanmadı, , kategorisinde, tarihinde yayınlandı
AMD %5 Küçülüyor!

Yeni yıla girmemize birkaç ay kala büyük donanım firmalarının finansal çeyrek dönemi başladı. Yakın zamanda işten çıkarılma haberleri gelmeye başlar darken ilk duyumlar AMD cephesinde gerçekleşti. İşler bazen umulduğu gibi gitmeyebilir.

:: AMD Catalyst 15.9.1 Beta Çıktı

:: Powered APU ile Mobil Güçleniyor

AMD’den gelen açıklamaya göre, firma dünya çapında iş gücünün %5’ini bünye dışına alacak, yani işten çıkaracak. Uluslararası anlamda birkaç bilişim devi haricinde bu sene birçok markanın küçülmeye gitmesi bekleniyor. Nvidia ile olan rekabetinde DirectX 12 gibi büyük bir desteği arkasına alan AMD cephesi her geçen gün yeni teknolojilerini duyururken bu haber bir hayli üzücü.

İşten çıkarmalar beyaz yakalılardan olacak

Firma yetkililerinden gelen açıklamaya göre önümüzdeki hafta 500 kişi işten çıkarılacak. Herhangi bir departman veya iş görevi ismi vermeyen AMD bu operasyonun tamamen beyaz yakalı çalışanlar üzerinde gerçekleşeceği yönünde olduğunu dile getirdi. Firma bununla birlikte hiçbir fabrikasının ya da operasyonunun durmayacağının da sinyalini verdi. Üretim gücü ya da ara elaman kısmından değil de direkt üst düzeyden işçi çıkarmayı hedefleyen AMD, otoritelere göre çok yerinde bir karar almış gözüküyor. Zümre olarak çalışanını daha çok önemseyen AMD 500 kişilik beyaz yakalı kadrosundan ayrılması hem tasarruf açısından takdir topluyor hem de zorlu geçmesi beklenen 2016’da daha yere basan bir AMD profili çiziyor.

:: AMD’nin küçülme operasyonu hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız? 

    Haberin Devamini Oku >>

    Yorum Yaz
    UA-58726604-1