MENÜ

Amazon’dan beklenilen Türkiye hamlesi geldi!

33 defa okunduYorumlanmadı, , kategorisinde, tarihinde yayınlandı
Amazon’dan beklenilen Türkiye hamlesi geldi!

Dünyanın en büyük elektronik alışveriş platformu Amazon, ülkemizden aldığı on binlerce sipariş sonrasında geçtiğimiz yıl Türkiye hizmetlerini Almanya üzerinden yürüteceğini ve binlerce üründe ücretsiz kargo imkanı sunulacağını açıklayarak ülkemiz için oldukça heyecan verici bir adım attı.

Bunu bir adım daha ileri taşıyarak Türkiye’de faaliyet göstermek isteyen ve yurtdışı alışverişleri için vergi sınırının 30 Euro’ya düşürülmesi sonrasında çalışmalarına hız veren Amazon’un, ilk resmi adımı attığı iddia ediliyor.

Amazon, Türkiye pazarına giriş için ilk adımı attı!

Para Dergisi tarafından yayınlanan habere göre geçtiğimiz günlerde bu konuda ilk somut adımı atan Amazon, ülkemizde Amazon Turkey Services Yönetim ve Destek Hizmetleri Limited Şirketi isimli şirketi kurdu.

17-08/28/amazon-siparis.jpg

İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde yer alan şirketin bir diğer ortağının ise, Lüksemburg merkezli Amazon Europe Core Sari olduğu ifade ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin en büyük alışveriş sitelerinden birisini satın almak için görüşmelere başladığı öğrenilen Amazon’un, sıfırdan bir kadro oluşturmayı planladığı ve bunun için araştırmalara başladığı belirtiliyor.

:: Amazon’un Türkiye pazarına giriş yapması hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

Yorum Yaz
UA-58726604-1